Čarodějnický klub

„Sejdeme se u dílen :-)!”

„A proč u dílen? Vždyť na pozvánce ke klubu byla informace o čarodějnicích. Že by bydlely v dílně?”

V dílně čarodějnice nebyly, ale ve svěráku na pracovních stolech čekaly informace o historii pálení čarodějnic. Provokovaly k tomu, abychom si vzpomněli, co o této dubnové večerní nebo noční akci víme sami. Znalosti jsme objevili v oblasti historie „čarodějnic”, důvodu, proč se pálily a pálí ohně právě 30. dubna, co byly čarodějnické procesy a ve kterých literárních a filmových dílech čarodějnice potkám. Vzpomněli jsme si na Harryho Pottera, Fantastická zvířata, Arabelu, Pána prstenů, Impérium, Hobity, H2O, Šmouly a samozřejmě spoustu pohádek.

Další oblast zájmu se týkala zapalování ohňů. A čím oheň zapálit? Víme.

Kámen o kámen, křemen o křemen, ale s velkými problémy.

Klacíky a suchá tráva… To ale v Africe, ne u nás v Čechách.

Kámen a křesadlo.

Dnes zápalky a zapalovače.

A samozřejmě přírodní jev blesk.

Dost teorie, jdeme si užít „pálení čarodějnic” o dva dny dříve. S klubem na školním hřišti.

Zaprvé vyrobíme čarodějnici.

Zadruhé zapálíme oheň = ohýnek.

Za třetí si nad ohněm opečeme něco dobrého.

Za čtvrté zapálíme čarodějnice, víme proč a víme jak.

Za páté uhasíme oheň.

Za šesté bychom chtěli posunout čas, aby klub ještě nekončil. To ale nejde, takže příště na viděnou.

Za šťastné a pohodové děti vedoucí klubu Jana, Terezka a Aleš