Skrytá krása kamenů – exkurze žáků III.B a V.B

Skrytá krása kamenů – exkurze žáků III.B a V.B

Žáci III.B a V.B se vydali na exkurzi do Domu přírody Moravského krasu. Zde pro ně byl připravený program Skrytá krása kamenů. Po poutavé přednášce o vápencích se žáci pustili do jejich samotného broušení, nejdříve na velkém kotouči, poté na velkém skle a na závěr malým sklíčkem. Každý žák si velmi rychle zapamatoval postup: umyj, osuš, vyfénuj. Jakmile byl vápenec zcela suchý, lektoři ho svým odborným okem zkontrolovali. Poslední fází úpravy vápence bylo jeho leštění, kterého se ujal lektor Robert. Zatímco jedna třída brousila a leštila, druhá třída se vydala na pěší výšlap k propasti Macocha. Po cestě byly pro děti připraveny různé aktivity, díky nimž zase o něco blíže poznaly přírodu. Počasí nám přálo, a tak lze říci, že byl celý den velmi povedený.

                         Za III.B a V.B Mgr. Terezie Veselá