S klubem za včelami

S klubem za včelami

Krásné jarní dny nám umožnily návštěvu u včel. A nebyl by to klub, kdybychom nezažili zase něco výjimečného. Už samotná cesta nebyla úplně běžná. No považte. Maličký „autobusík“, jehož linka má jen čtyři zastávky a z toho dvě jsou konečné, nás zavezl na Červený kopec. Tam nás již očekával pan včelař Budka a jeho rodina. Nachystali nám naučnou stezku o včelách v místech nádherných výhledů na Brno. Díky zastávkám jsme se dozvěděli mnoho nových informací. Třeba, že trubec přece jen není v úlu na obtíž, ale že často plní roli „větráku“ a doma je ve více úlech. Také už víme, jak je to s žihadlem u trubců a královny. Viděli jsme i včelu Drvodělka. Vy můžete také, na fotkách. Cesta nám rychle utekla a my jsme se museli připravit na samotnou návštěvu úlů.

Proč se jmenuje Medvěd hnědý „brtník“ si necháme jako malé tajemství, ale prozradíme, že se ke včelám nesmí přistoupit v černé barvě oblečení, propocený a zepředu od úlu, je to právě proto, že by si Vás včelky mohly s méďou splést a byla by mela. Naštěstí jsme všichni většinu pravidel dodrželi. Kdo přišel v černém oblečení, tak mňoukal, aby měly včelky jasno :-). Velkou parádou byla ochutnávka pylu. Sladké bochníčky bílkovin s příchutí kopřiv. Asi zrovna v okolí kvetou. Děkujeme za parádní procházku rodičům jedné naší „klubačky“, panu Budkovi a paní Budkové. Získali jsme spoustu zajímavých zážitků a vědomostí. Díky Budkovým se opět naplňuje smysl našeho klubu, kdy rodiče dětí jsou tu občas s námi a my s nimi.