Klubáci opět na cestách

Klubáci opět na cestách

V pátek 9. prosince  jsme se v klubu dětí „nalodili“ na trajekt s názvem Peter Pan a „odcestovali jsme“ do dalších krásných zákoutí Norska. Tentokrát jsme se na tuto severskou zemi podívali z trochu jiného pohledu, a to z pohledu pana učitele Kottka, který si pro nás připravil další krásný cestovatelský klub. Viděli jsme dřevěné roubenky se zelenými střechami, losy, rybářské lodě a úlovky, jež se panu učiteli podařilo ulovit. Tresky, makrely a spousty dalších. Měli jsme možnost si osahat rybářský prut, který ještě nesl stopy šupinek z lovených ryb. Dále také tzv. pilkery, jimiž se rybářský vlasec musí zatížit, aby se potopil hlouběji. Výhledy na moře a pohledy do přírody byly opravdu úchvatné a spolu s nadšeným výkladem pana učitele nám všem bylo jasné, že Norsko je zemí hodnou návštěvy.

Otázka pro zvídavé nadšence: Za jak dlouho je možné vykuchat makrelu?

Tak zase příště.

Vaši klubáci