Páteční cestovatelský klub s otazníkem

Páteční cestovatelský klub s otazníkem

Dnes vám neprozradíme hned v úvodu, čeho se týkal náš cestovatelský klub v pátek 25. listopadu. Pokuste se to uhodnout na základě těchto indicií:
Cílovou destinací, do níž jsme se tentokrát přenesli, byla země plná serpentin, mořských plodů a tunelů s kruhovými objezdy. Země, ve které se nachází ledovec Jostedalsbreen, největší v pevninské Evropě. Země, jejíž vlajka obsahuje tmavě modrý skandinávský kříž. Tak už víte?
Poslední nápověda vás určitě navedla správným směrem, a to severně až do Norska. Paní učitelka Klodnerová si pro nás o navštívené zemi připravila vyprávění a za to jí velmi děkujeme. Měli jsme tak možnost „přičichnout“ k norštině a naučit se pár frází. Tak schválně, rozumíte?

Hei!
Snakker du engelsk?
Nei.
Takk.

Na konci klubu jsme opravdu přičichli k norské národní delikatese – ochutnali jsme zkaramelizovaný sýr.
Mňam!

Ha det bra!
Vaši klubáci