Klubáci na výstavě grafika a malíře Jiřího Anderleho

Klubáci na výstavě grafika a malíře Jiřího Anderleho

Páteční klub jsme zahájili turistikou, a to dost ostrou – start u nás ve škole a cíl Křížová chodba v Nové radnici. Tempo vražedné a terén kopcovitý. Tedy hlavně nahoru na Pekařskou. Pak už jsme tempo zvolnili a začali jsme se těšit na výstavu obrazů jednoho z našich předních „multi“ umělců akademického malíře pana Jiřího Anderleho.
Pozvolna a již klidným krokem jsme si prohlédli všechny litografie a obrazy, které bezpochyby v každém z nás budily úplně jiné pocity a vjemy. Každopádně to byly zážitky velmi silné. A nemělo to být všechno. V závěru návštěvy galerie byly nachystány úkoly pro zvědavé a bádavé děti. Vše se točilo kolem grafiky, grafických listů a jejich značení, kolem výtvarných technik a sbírek umění. Při práci na úkolech se stalo něco výjimečného. Paní galeristka, jež nás skvěle provázela, naznala, že nejsme úplně běžná skupina a přes telefon zprostředkovala alespoň zvukové setkání s panem Anderlem. I takto nečekané mohou být naše kluby.
Vedoucí klubu