Participativní rozpočet

Participativní rozpočet

Drazí žáci,

čeká nás další kolo participativního rozpočtu. Pro ty, co si nepamatují, o co jde, máme k dispozici 35 tisíc na nákup pomůcek nebo užitečných věcí do naší školy. O tom, co z navrhnutých věcí koupíme rozhodujete vy a vy jste také ti, kteří je navrhnou.

Participativní rozpočet má tři fáze, v první, která bude trvat od tohoto pátku do příštího, podáte návrhy. Pokud Vás nic nenapadá, nezoufejte. Možná něco hezkého napadlo vaše učitele a vy jejich nápad můžete hezky zpropagovat. Návrhy mi v příštím týdnu odevzdáte a já je projednám s paní ředitelkou.

Ty, které budou schváleny, pro ty připravíte jednoduchou propagaci. Formou obrázku, fotky a krátkého doprovodného textu. Jednotlivé návrhy zveřejníme a potom nás čeká už jen hlasování o návrhu, který zrealizujeme.

Pro připomenutí, minulý rok jsme z participativního rozpočtu zakoupili komponenty, díky kterým můžete nyní používat žákovskou wifi nebo také rozšíření pro 3D tiskárnu.

Právě probíhá 3. fáze – hlasování.

do pátku 16. 6. 2023

 

Navržené schválené projekty:

Přenosné ohniště na hřiště
Rozpočet: 2000 až 7000 Kč
Využití: Pálení čarodějnic, noc ve škole, dětský den, opékání špekáčků
Navrhl: Erik Krištof

Nové reproduktory do tělocvičny
Rozpočet: ?
Využití: Lepší zvuk 🙂
Navrhla: L. Musilová a 6. B

Profesionální výtvarné pomůcky pro hodiny VV
Rozpočet: 5000 AŽ 10 000 Kč
Využití: Profi kreslení
Navrhla: Alžběta Kafková

Ptačí budka/krmítko s kamerou
Rozpočet cca 10 000 Kč
Využití: Sledování ptáčků v přírodopise.
Navrhl: Pavel Minich

Displej na nástěnku žákovské rady
Rozpočet: cca 5000 Kč
Využití: Rychlejší efektivnější a líbivější zveřejňování informací od ŽR.
Navrhla: Žákovská rada

Nový switch pro školní wifi
Rozpočet: 14 000
Využití: Rychlejší a stabilnější wifi pro žáky.
Navrhla: Žákovská rada