Klubáci již tradičně při souboji křížků a koleček

Klubáci již tradičně při souboji křížků a koleček

Křížek, kolečko, opět křížek a opět kolečko … a pořád stejně dál. Víte, o jaké hře je řeč? Klubáci po dnešním setkání vědí moc dobře. První zmínky o obdobě piškvorek pocházejí z doby přibližně 2000 let př. n. l. Nalezeny byly nejen v Číně, ale i v antickém Řecku a Americe. Japonské slovo „gomoku“, které se dnes používá mezinárodně, znamená pět kamenů v řadě. Toto piškvorkové téma je v klubu již tradiční. Letos klubáci odehráli neuvěřitelných 155 soutěžních zápasů. Všem zúčastněným patří pochvala za jejich hráčské dovednosti a nasazení.

Příští klub se uskuteční v pátek 1. března a bude nás čekat exkurze mimo školu. V týdnu před klubem se dozvíte podrobnější informace.

 

Za vedoucí klubu

Mgr. Terezie Veselá