Děti z V. C pronikly do tajů vesmíru

Děti z V. C pronikly do tajů vesmíru

Ve třídě V. C jsme v pololetí ukončili práci na tématu Vesmír, kterému jsme věnovali bezmála dva měsíce. Za tu dobu mohli žáci proniknout do tajů kosmu nebo alespoň do těch oblastí, jež jsou nám v rámci částečného probádání známy. Vystřídali jsme spoustu činností – od sledování poutavých videí až po tvorbu zajímavých projektů. Žáci byli velmi tvůrčí, vytvářeli mlhovinu do skleničky, pracovali na individuálních projektech, jejichž výsledkem byl pestrobarevný a poučný lapbook, zabývali se souhvězdími, zhmotňovali fáze měsíce pomoci Oreo sušenek a v posledních týdnech odvedli kus velké skupinové práce na modelech sluneční soustavy. Ty se jim moc povedly! Téma Vesmír jsme na konci ledna zakončili návštěvou brněnského planetária.

Myslím si, že tvůrčí činnost děti moc bavila. Budeme se tedy těšit na další zpracovávání zajímavých témat výuky.

Za V. C Pavla Klusáčková