Cyklistický výlet se závodem

Cyklistický výlet se závodem

Této akce se zúčastnilo 90 dětí z naší školy, 11 učitelů a přibližně 12 rodičů, bývalých žáků a přátel školy všichni na kolech. Jeden rodič, pan Drexler, doprovázel akci s dodávkou coby servisní vůz pro případ technických problémů.

K zajištění bezpečnosti všech cyklistů jsme vyzvali Městskou policii Brno.

A právě Městské policii patří velké poděkování za zajištění bezpečného průjezdu městem, hlavně na křižovatce na Nových Sadech a poté u viaduktu Opuštěná Uhelná. Strážnice a strážníci doprovázeli peloton na motorkách, ve vozech i na kolech. Ukázkově a s přehledem zajišťovali přejezdy komunikací.

Peloton se pohyboval po cyklostezce směr Olympia a poté přejezdem k restauraci u rybníka v Rebešovicích. Zde jsme měli domluvenu základnu pro start a cíl samotného cyklozávodu. Při závodu dvou a tříčlenných hlídek se dětem měřil jízdní čas, současně plnily úkoly na sedmi stanovištích. Všechny otázky a úkoly byly zaměřeny na bezpečný pohyb po komunikacích, první pomoc a na vybavení kola. Za každou nesprávnou odpověď dostalo družstvo trestný bod a ten znamenal navíc minutu k celkovému času jízdy. Po skončení závodu jsme se opět s doprovodem Městské policie vrátili v pelotonu zpět ke škole. Celkem jsme ujeli přibližně 35 km.

Tomuto závodu předcházelo proškolení o bezpečném pohybu po komunikacích pro všechny závodníky. Vše proběhlo hladce, ke všeobecné spokojenosti. Vyhodnocení a ceny v podobě ovoce budou předány v okamžiku, kdy budou ve škole přítomny všechny zúčastněné týmy po výletech.

Za občerstvení pro strážníky Městské policie a za ceny do soutěže děkujeme Sdružení rodičů Křídlo, od kterého jsme dostali pro tyto účely finanční prostředky. Za spolupráci mnohokrát děkujeme všem spoluorganizátorům a těšíme se na další ročník.

Učitelé kabinetu TV