Projektový den mediální výchovy

Projektový den mediální výchovy

V pátek 12. května proběhl na naší škole den mediální výchovy. A jelikož jeho součástí byl i úkol napsat vlastní reportáž, podívejte se, co o něm napsaly samy děti.

„Dnešní den si opravdu užívám. Jsem ráda, že naše škola vymyslela takovou akci, protože se tím rozvíjí naše kreativita. Spojujeme se více s učiteli a poznáváme je. Mohlo by se to dělat častěji. Některé úkoly jsou teda obtížnější, než jsem si myslela. Bavilo mě to, že jsme mohli natočit reportáž. Přišli jsme do školy v 9.00, takže jsem si mohla přispat. Ve škole jsme udělali trojice a začali jsme chodit po stanovištích. Na stanovištích byli učitelé a plnili jsme různé úkoly. Úkoly se týkaly médií. Nějaké byly zábavné a nějaké nudné :). Doufám, že ta videa uvidíme, zajímají mě videa ostatních.“ Žákyně IX. třídy

„Dnes v pátek 12. května je na Křídlovické další akce. Žáci musí splnit všechna stanoviště, ke kterým patří například kreslení komiksu, natočení reportáže a spousta dalších aktivit, které vyzkouší jejich znalosti a také je mají i něco naučit. Většina stanovišť souvisí s internetem a jeho nebezpečím, ale jsou tady i méně depresivní stanoviště. Oblíbeným stanovištěm se stalo přenastavování tabletu z jiného jazyka do češtiny.  Ale naším oblíbeným úkolem se stalo natáčení videa. Já a můj tým jsme si vybrali natáčení o našem školním hřišti. Za asistence jedné z učitelek se nám povedlo  natočit exkluzivní snímky. K naší smůle má mít video alespoň pět minut, ale zatím máme pouze dvě. Však my to zvládneme, můj tým nezoufá… Nikomu na internetu nevěřte a hlavně neposílejte fotky a peníze!“ Žákyně VI. třídy