Pohár rozhlasu 2023

Pohár rozhlasu 2023

Ve středu 3. května proběhlo oblastní kolo Poháru rozhlasu. Tentokrát na krásném atletickém stadionu pod Palackého vrchem v areálu VUT. Počasí atletice přálo a také výkony tomu odpovídaly. Přestože se nám letos nepodařilo postoupit do okresního kola, dosáhli naši reprezentanti velmi dobrých výkonů.

Nejúspěšnějšími závodníky byli v běhu na 60 m Jan Červinka 7,51 s a Lukáš Vrbka 7,64 s, kteří doběhli na 1. a 2. místě a přiblížili se školnímu rekordu. Byli také členy druhé nejrychlejší štafety spolu s Nikem Stankem a Adamem Býčkem. Honza byl navíc třetí ve skoku dalekém výkonem 521 cm.

Dalšími úspěšnými závodníky byli:
Hana Zmeškalová – 3. místo ve skoku vysokém a 3. místo v běhu na 60 m,
Viktorie Šauerová – 1. místo ve skoku dalekém a 2. místo ve skoku vysokém s výkonem 140 cm,
Martin Pecen – 3. místo ve skoku dalekém,  447 cm,
Tobiáš Hrubša – 4. místo ve vrhu koulí s výkonem 10,41m,
Nikolas Musil – 4. místo ve skoku vysokém, 158 cm.

Děkujeme všem závodníkům za účast v závodech a přejeme jim co nejvíce dalších sportovních úspěchů.

Radek Švaniga