Radostné tvoření v IX.A

2. března v hodině výtvarné výchovy stála před žáky volba: buď se mohli pustit do ztvárnění českých přísloví a rčení pomocí kresby tuší, nebo se naučit techniku macramé (drhání), kdy je možné vázáním různých druhů uzlů vytvořit oděvy, opasky, šperky, náramky, kabelky i nejrůznější bytové doplňky. Všichni žáci pracovali se zaujetím, dařilo se jim. Vypovídají o tom také jejich vyjádření:

přísloví a rčení v obrazech

Jan Š.: Dnešní práce mě velice bavila, myslím, že se nám to s Nicolasem povedlo dobře vymyslet.

Nicolas: Dneska jsme malovali tuší přísloví a rčení, myslím, že se mi to povedlo a vypadá to hezky.

Sofie: Myslím, že se mi moje přísloví povedla. Jsem s tím velmi spokojená.

technika macramé

Viktor: Dnes se mi pracovalo náramně a bavilo mě to, ale není to tak jednoduché.

Adam: I když nejsem manuálně zručný člověk, tak jsem se snažil a myslím, že se mi drhání povedlo.

Adéla: Dnešní práce mě kupodivu hodně bavila, drhání mi připadá jako příjemná forma relaxace 🙂