Matematické soustředění VII.C, Nemojany 2015

Matematické soustředění VII.C, Nemojany 2015

Ve dnech od 2. do 5. června jsme se, my, žáci ze VII. C, vypravili do Nemojanského mlýna za účelem matematického soustředění. Ubytováni jsme byli v chatkách po čtyřech. Každá chatka měla spací místnost, kuchyňku a terasu. V odpoledních hodinách jsme měli možnost osvěžit se v místním rybníčku s okrasnými rybkami nebo se zřídit na hřišti hraním fotbalu. Naši největší hračičkové si však našli lepší sport: sjíždění kopce v dětských náklaďáčcích a na malých kolech. Avšak bez práce nejsou jedničky z matematiky. Každé dopoledne i kousek odpoledne jsme plnili zajímavé úlohy ať od paní učitelky či od spolužáků. Pořádala se i jedna noční aktivita. Kluci šli v noci lesem a plnili cestou rozličné šifry, přičemž jsme se my dívky organizátorky pokoušely je sem tam vystrašit. Celý, sluníčkem prozářený, pracovní i odpočinkový pobyt jsme zakončili svižnou túrou směr autobusová zastávka Tučapy, rozcestí.

Markéta Bučková a Karolina Vašková