Anglie – den pátý

Anglie – den pátý

Poslední den pobytu v Anglii náš čekalo hlavní město Londýn. Vzhledem k tomu, že je to třetí největší evropské město, jsme byli napjatí, co nás čeká. Autobus jsme zaparkovali u londýnské O2 arény a metrem jsme vyrazili do centra. Obávali jsme se, že metro bude plné, ale ráno to bylo naprosto v pohodě 🙂 Vystoupili jsme na Westminsteru a už jsme žasli: nad námi se tyčil Big Ben, vedle se rozkládalv budovy Houses of Parliament. Přes davy turistů jsme se dostali až k Downing street (sídlo ministerského předsedy), pokračovali jsme St. James´s parkem k Buckinghamskému paláci. Přes Green park a Picadilly street jsme došli na Picadilly cirkus, kde jsme vzhlíželi k sošce Amora a výš na reklamy, které běží na obřích obrazovkách nad hlavami lidí. Přesunuli jsme se na Leicester square, kde je menší park, vystupují tam pouliční umělci a hlavně jsme tu měli volno 🙂
Když jsme nabrali síly a nakoupili poslední dárky, přesunuli jsme se přes pěší most k London Eye. Vyhlídka z něj je dech beroucí. Pořídili jsme desítky fotek všech památek a budov, které jsou z něj viditelné, abychom měli památku i na místa, kam jsme se nedostali, protože to za jediný den v Londýně není možné. Před námi byla již jen cesta metrem zpět na parkoviště autobusu. Čekali jsme, že to bude stejná pohodička jako ráno. To jsme se ovšem zmýlili. Tři z nás zůstali na nástupišti, protože se do vagonu metra již zkrátka nevešli. Odjeli jsme bez nich. Naštěstí věděli, co mají dělat. Nezpanikařili, počkali na další spoj a o chvilku později dorazili za námi. Některé z nás takové situace potkají za školní docházku i dvakrát, viď, Peťo :)))
Po šťastném shledání byl na programu již jen nákup jídla do autobusu a odjezd. Cesta ubíhala rychle, protože jsme byli značně znavení a tudíž jsme většinu času prospali a také jsme se díky paní průvodkyni dostali na dřívější spoj do Eurotunelu. Takže jsme cestou do Anglie zažili oba způsoby, jak dosáhnou anglické nebo francouzské půdy: tam jsme jeli trajektem, zpět vlakem.
Zážitky jsme měli velké, budeme rádi vzpomínat.