Jak jsme v V.B stříhali, trhali, skládali, tvořili, posuzovali, lepili… A ocenění přišlo…

Jak jsme v V.B stříhali, trhali, skládali, tvořili, posuzovali, lepili… A ocenění přišlo…

V pondělí 29. dubna 2024 v rámci festivalu Bonjour Brno 2024 proběhla vernisáž prací základních a středních škol v Jihomoravském kraji ve výtvarné soutěži Surrealistické letní olympiády a paralympiády Paříž 2024. Mezi oceněnými byli i naši žáci z V.B třídy, která se do soutěže zapojila celá.

Soutěž Surrealistické letní olympiády a paralympiády Paříž 2024 vyhlásila Alliance Française Brno, téma soutěže LOH 2024 a technika daná. Na počest 100. výročí vydání Surrealistického manifestu André Bretona se jednalo o koláž.

Žáci V.B se seznámili se smyslem, historií a současností olympijských a paralympijských her. Důležité bylo zjistit, co všechno je koláž, jak vypadá a co podle zadání soutěže musí obsahovat. Tak jsme ve výtvarné výchově a pracovních činnostech stříhali, trhali, skládali, tvořili, posuzovali, lepili…

Vzniklo 23 výtvarných prací.
Do soutěže bylo zapojeno 180 autorů ve třech kategoriích.
Křídlovická získala čtyři ocenění.

Vít Čech – 1. místo v I.kategorii, třída V.B
Adéla Šlaisová – 3. místo v I.kategorii, třída V.B
Viola Kalabusová – čestné uznání, třída V.B
Ema Sikorová – čestné uznání, třída V.B

Ceny na vernisáži předával velvyslanec Francouzské republiky v Praze, J.E.p. Stephane Crouzat, dále hejtman Jihomoravského kraje, Mgr. Jan Grolich, a zástupci Alliance Française Brno.

Naše děti si tvoření i vernisáž užily. S nimi mají radost i rodiče, spolužáci a pedagogové.
Pomohli jsme naplňovat hodnoty olympismu „výjimečnost, přátelství a respekt” a spolu s učením zodpovědnosti k sobě a druhým, samostatností a spoluprací vytváříme sami sebe dnes i v budoucnu.

Za žáky V.B třídy PaedDr. Jana Klodnerová,
průvodce „výtvarnem“ a činností rukama a hlavou 🙂