Okresní kolo 73. ročníku soutěže MO, kategorie Z5

Okresní kolo 73. ročníku soutěže MO, kategorie Z5

Ve středu 24. ledna 2024 se naše škola opět po roce otevřela pro přihlášené úspěšné řešitele školního kola matematické olympiády okresu Brno-město. Měli jsme nachystáno 312 soutěžních míst, nakonec ale přišlo jen 253 žáků. Po dobu 90 minut řešili tři úlohy, nemohli si pomoci kalkulačkou, měli jen své hlavy a psací potřeby.

Výprava našich 23 páťáků z prvního stupně v tomto matematickém klání obstála víc než dobře! Zlatá medaile náleží Vojtěchu Dušanu Vítkovi, na stříbro dosáhli David Maňásek a Matyáš Kintr, bronzovou příčku obsadila Kristýna Pomikálková. Srdečně gratulujeme!

Umístění všech soutěžících uvidíte ve výsledkové listině.

Ke zdárnému průběhu matematického dopoledne přispěl také tým pořadatelů z řad našich žáků 2. stupně. Moc děkujeme již sehrané pětici sedmáků (Lída Čechalová, Katka Vítková, Kamila Lochmanová, Terka Pártlová a Dan Navrátil, ke kterým se letos přidali šesťáci Jirka Veverka, David Šebela, Ondřej Klaška a Tonda Pluháček.