Workshop na téma Mindset / investice pro žáky VII.C

Workshop na téma Mindset / investice pro žáky VII.C

Workshop opět proběhl ve škole, žákům se věnoval pan Ondřej Dufek (z projektu Finanční gramotnost školám). Začal vysvětlením, jak nenaletět podvodníkům. Zazněla témata: mindset a následně přesvědčení, že snaha, učení a vytrvalost vede k dovednostem, schopnostem, nebát se selhání… Je třeba hledat nové příležitosti pro finanční růst, učit se z případných finančních chyb.
Žáci se zkusili zamyslet nad tím, jak: neutrácet / tvořit rezervu / investovat. Zazněla připomínka dětského konta a spořicích účtů. Byla zdůrazněna důležitá investice do vzdělání a že je potřeba udělat si čas na rodinu a kamarády. Na závěr žáci dostali do příští vyučovací hodiny domácí úkol: moje finanční (životní) cíle.
A jaké životní cíle máte Vy? 🙂