Do nového roku s přáním

Do nového roku s přáním

Nový rok je něco jako nový začátek. Jde o pomyslnou startovní čáru, od které se můžeme odrazit a začít dělat věci jinak a lépe. Mnohým nevyhovují novoroční předsevzetí, ale dobré si je alespoň uvědomit, co je pro nás v životě důležité, co potřebujeme a co naopak ve svém životě nechceme. Právě touto aktivitou začali žáci druhého stupně v novém roce hodiny OSV. Nejdříve si na malá dřívka napsali, co ve svém životě v roce 2024 nechtějí, a potom tato dřívka společně spálili na školním hřišti. Objevila se zde slova jako nemoc, válka, hádky, ale nechyběly ani testy, či škola ☺
Další hodina OSV se věnovala tomu pozitivnímu, tomu, co máme ve svém životě rádi, co si do nového roku přejeme. Děti zde zmiňovaly rodinu, kamarády, zdraví nebo přání dostat se na střední školu či vyhrát v nějaké sportovní soutěži. Každá třída svá přání zaznamenala do dílku puzzle, ze kterého vznikla jedna velká skládačka našich přání. Ať nám všem vyjdou!