Zeměpisná olympiáda 2023/2024 – výsledky školního kola

Během prvních dvou lednových týdnů proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Letos se zúčastnilo rekodních 45 žáků, a to ve třech kategoriích.

V kategorii A se na prvních třech místech umístili:  Jiří Veverka, Albert Bureš z VI.C a Karolína Drábíková z VI.B.

V kategorii B se na prvních třech místech umístili: Martin Pokorný ze VII.C, Antonín Horal ze VII.A a Lukáš Janík ze VII.C.

Největší konkurence byla v kategorii C.  Z dvaceti šesti účastníků nejvíc bodů získal  Vít Janík z IX.C. Na druhém místě se umístil  Jakub Vrzala z IX.A s rozdílem pouhého bodu.  A na  třetím místě se umístil Marek Tomeček také z IX.C.

Gratulujeme vítězům a chválíme všechny zúčastněné za řešení školního kola olympiády. Do okresního kola postupuje vždy vítěz jednotlivých kategorií.  Okresní kolo se uskuteční  21. února 2024 na ZŠ a MŠ Brno, Milénova.

Kabinet zeměpisu