Anglie – den šestý

Anglie – den šestý

Nastal poslední den našeho pobytu v Británii. Po rozloučení s anglickými rodinami jsme odjeli směr Londýn.  Na předměstí Londýna si páni řidiči dali povinnou devítihodinovou přestávku a my jsme vyrazili do centra, prohlédnout si proslulá místa. První atrakcí byla plavba lodí po řece Temži až k London Eye. Toto 130 m vysoké kolo nám poskytlo krásný výhled na město z ptačí perspektivy. Cestou na Picadilly Circus jsme náhodou potkali spolužáky ze ZŠ Hroznová, což nás velmi potěšilo. Dále naše kroky směřovaly až k Buckinghamskému paláci a odtud k budovám parlamentu, jimž dominuje Big Ben. V parku jsme se chvíli potěšili s ochočenými papoušky a už jsme spěchali na metro.  Vše jsme stihli podle plánu, nalodili se na trajekt a nad ránem jsme dorazili do Francie.