Pohár vědy 2023 – Kolem světa 

Pohár vědy 2023 – Kolem světa 

Ráda bych Vás seznámila s mezinárodní soutěži Pohár vědy, které se mohou účastnit týmy všech věkových kategorií (od dětí mateřských škol až po studenty středních škol = 4 kategorie). Tyto týmy řeší různé experimentální, komunikační a badatelské aktivity, jež souvisejí s řešením teoretických i praktických problémů nejen z přírodovědné oblasti. Soutěž rozvíjí a podporuje kreativitu, technické, manuální a ICT dovednosti, které spojuje do jednoho celku. Soutěž probíhá od začátku ledna do konce března, kdy týmy plní zadané úkoly a odevzdávají v daných termínech.

V letošním ročníku se této soutěže účastní celkem tři různé týmy: „Čokorolky“ (žáci ze VII.C), „Bezejmenní“ a tým „Nevíme“ (žáci a žákyně ze VI.C). Jejich řešení z jednotlivých kol tohoto ročníku jsou velice zajímavá a kreativní. „Čokorolky“ se této soutěže účastní už druhým rokem a jejich řešení a nápady pro tuto soutěž jsou čím dál zajímavější, i když občas mají mezi sebou komunikační komplikace. (Sama jsem zvědavá, jak se mezi ostatními týmy, které soutěži ve stejné kategorii, umístí.)Mají za sebou již část této mezinárodní soutěže a čekáme, jak se bude vše dál odvíjet.

Mgr. Anna Haisová