Herní odpoledne aneb jak to celé proběhlo

Herní odpoledne aneb jak to celé proběhlo

Na Škaredou středu, 5. dubna, bylo uspořádané pěkné „Herní odpoledne“, kterého se mohly zúčastnit děti z 1. stupně, ale i předškoláci. Čekalo na ně celkem osm stanovišť. V tělocvičně si mohly pořádně zasportovat – byla pro ně připravena velkolepá překážková dráha. V prostoru u šaten pak na ně čekala „Zajíčkova hnízdečka“, zde děti luštily rébusy, počítaly příklady a hledaly ukryté slovo. Do skládání Rubikovy kostky se zapojilo veliké množství dětí, a v soutěži tak mohly poměřit své dovednosti – v blízké době se dozvíme, jak si tyto děti vedly. Na programování s ozoboty si zahráli i rodiče, s dětmi se do toho s vervou pustili a spokojenost byla na obou stranách. Další čtyři stanoviště byla přichystána v prostorách 2. stupně. Hlavolam „Kolumbovo vejce“ zvládl poskládat každý, kdo sem přišel, hlavičky si však některé děti velmi potrápily. Na stanovišti s názvem Škola nás baví děti luštily různé rébusy, díky nimž si dotvořily nedokončený QR kód. Práce s tablety se dětem také moc líbila. Vedle v sousední třídě si děti ze III.B připravily deskové hry na téma lidské tělo. Každá hra byla úplně jiná a moc prima. Na posledním stanovišti se děti spolu se svými rodiči mohly odreagovat při hraní deskových her. Herní odpoledne bylo velmi povedené.

Moc děkujeme všem pomocníkům z řad učitelů a dětem z  3., 5. a 6. ročníku.