Spolupracujeme se středními školami 2022/23

Spolupracujeme se středními školami 2022/23

S žáky devátých tříd spolupracujeme v předmětu ČaSP se středními a vysokými školami v rámci přípravy na budoucí vzdělávání a povolání. Příspěvek je doplněn i o fotografie z návštěv.

Masarykova universita – Naši školu navštívily zaměstnankyně MU a seznámily žáky zábavnou formou s možnostmi dalšího vzdělávání na středních i vysokých školách. Prezentace byla zakončena kvízem, ve kterém nejlepší získali drobnou upomínku.

SŠSŘ Bosonohy – Paní Komínková z SŠSŘ Bosonohy zavítala na Křídlovickou, aby žákům nabídla učební a studijní obory jejich školy. Prezentace byla podána poutavou formou, ve které žákům byla vysvětlena důležitost jednotlivých řemesel a žáci si mohli odnést  i malou odměnu za správné odpovědi.

SPŠCH Brno Vranovská – V tomto případě jsme s žáky vyrazili na návštěvu my. Na průmyslové škole byli deváťáci seznámeni s náplní jednotlivých oborů a možnostmi uplatnění na trhu práce případně s možnostmi dalšího vzdělávání. Seznámili se s odbornými učebnami školy, vyzkoušeli si mnohé pokusy a exkurzi zakončili v motivačním centru s modely elektráren, výrobních a průmyslových zařízení.

Historie spolupráce v letošním roce:

12.10. Masarykova universita  9.C

19.10. Masarykova universita  9.B

20.10. Masarykova universita  9.A

22.9. SŠSŘ Bosonohy 9.A

2.11. SŠSŘ Bosonohy 9.B

3.11. SPŠCH Brno Vranovská 9.A

9.11. SŠSŘ Bosonohy 9.C

16.11. SPŠCH Brno Vranovská 9.B

23.11. SPŠCH Brno Vranovská 9.C

 

Příspěvek bude průběžně aktualizován.