Žáci IX.A si vyzkoušeli práci designéra

Žáci IX.A si vyzkoušeli práci designéra

 Kdo je Jiří Pelcl? 

Žáci IX.A už vědí, že je to významný český architekt a designér, který vytváří design výrobků pro průmyslovou výrobu, zejména v oblasti nábytku, skla a porcelánu. V Moravské galerii si v rámci výtvarné výchovy prohlédli jeho díla, dozvěděli se, jakým způsobem Jiří Pelcl pracuje a jaké materiály ve své tvorbě používá. Vystavených exponátů se sice dotýkat nesměli, ale zato si mohli osahat množství nejrůznějších druhů papíru, skla, dřeva, kovu, plastu i textilu a této možnosti s nadšením využili. V expozici výstavy viděli různé typy knihoven, které Jiří Pelcl navrhl. I oni pak také ve dvojicích či jednotlivě vytvořili vlastní návrh originální knihovny. Uvědomili si, že každá věc, kterou používáme, má svůj osobitý příběh – někdo ji vymyslel, navrhl, vytvořil…