Okresní kolo matematické olympiády na naší škole

Okresní kolo matematické olympiády na naší škole

Středa 25. ledna 2023 byla dnem, kdy se žáci naší školy účastnili aktivit Zimního sportovního dne. Uvolnili tak prostor školy pro 354 přihlášených žáků 5. tříd z okresu  Brno-město, kteří po úspěšném zvládnutí úloh školního kola MO postoupili do kola okresního, jež pro ně již tradičně chystáme.

Soutěžilo nakonec 320 žáků, kteří měli v průběhu 90 minut co nejlépe zvládnout tři úlohy. Velmi se jim dařilo! Úspěšnými řešiteli se stalo 165 „malých matematiků“ – všichni, kteří z možných 18 bodů získali alespoň 9.

Poděkování patří všem soutěžícím, velkou gratulaci přidáváme třem vítězkám letošního ročníku – Zuzana Gajdová (ZŠ Brno, Sirotkova 36), Kamila Karasová (ZŠ Brno, Kotlářská 4) a Magdaléna Krestová (ZŠ Brno, nám. Míru 3) získaly s plným počtem bodů shodně pomyslnou zlatou medaili!

Žáci naši školy zabojovali a mají určitě radost ze stříbrné medaile (Tereza Otýpková), z bronzové (Dan Cenek a Ondřej Sedlář), ale i ze zařazení do skupiny úspěšných řešitelů (Oskar Landa, Antonín Pomikálek, Ondřej Šácha, Matyáš Zeman, Zdeněk Kuna, David Šebela, Matyáš Čamlík, David Slabý, Ondřej Vodák, Antonín Pluháček, Petr Spěšný a Marián Vít Reichmann).

Za spolupráci při dohledu v soutěžních třídách moc děkujeme příchozím pedagogům, bez nich by soutěž nemohla proběhnout.

Pro soutěžící, kteří se umístili na 1. až 3. místě, jsou v kanceláři naší školy nachystány diplomy a ceny (pro absolutní vítěze). Pokud jste si je ještě nevyzvedli, učiňte tak prosím co nejdříve. Děkujeme!

Kabinet matematiky 

MO_Z5_2023