Okresní kolo 72. ročníku soutěže MO, kategorie Z9

Okresní kolo 72. ročníku soutěže MO, kategorie Z9

Ve středu 25. ledna 2023 se vydala jedenáctičlenná výprava úspěšných řešitelů školního kola MO na Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše na ul. Příční. Čekalo je čtyřhodinové matematické klání, v jehož průběhu měli co nejlépe vyřešit čtyři úlohy. Mezi 105 soutěžícími, včetně studentů brněnských víceletých gymnázií, se vůbec neztratili! Viktor Malášek, Thomas George Wilson, Sára Abbod, Matěj Kaňuch, Karolína Krbůšková, Jakub Měrka a Štěpán Dudek (všichni z IX.C) se stali úspěšnými řešiteli okresního kola MO.
Bonusem navíc je rozhodnutí krajské komise MO ze středy 15. února o postupu do krajského kola soutěže. Zkusit své štěstí mohou letos všichni úspěšní řešitelé okresního kola, tedy i naše úspěšná „sedmička“, které k postupu srdečně gratulujeme :-)!
Kdy jim budeme držet palce? V úterý 28. března 2023 od 9.00 do 13.00 h. Tak nezapomeňme!

okres MO Z9_výsledky