VIII.C a Slovanská epopej

VIII.C a Slovanská epopej

Cyklus 20 velkoformátových pláten slavného českého secesního malíře a ivančického rodáka světového věhlasu Alfonse Muchy se rozhodli zhlédnout žáci 8.C. Slovanská epopej je ohromující jak svými rozměry, tak nápadem a dechberoucím provedením, tudíž není divu, že za ní jezdí milovníci umění až z dalekého Japonska. Z Brna se do Moravského Krumlova dostanete pohodlně vlakem za necelou hodinku a věřte, že nebudete návštěvy litovat!
Nás zlákala i nově otevřená prohlídka knížecích komnat. Měli jsme tak možnost představit si, jak asi prostory zámku vypadaly v době jeho největšího rozkvětu. Na druhou stranu jsme bohužel také viděli, co s tímto skvostem udělalo necitlivé zacházení po jeho znárodnění. Sídlila zde armáda, úřady, železniční stavitelství, byl zde zřízen internát a učňovské dílny. Z tohoto období se zámek bude vzpamatovávat ještě hodně dlouho…
Doporučujeme moravskokrumlovský zámek i Slovanskou epopej navštívit. My jsme byli uchváceni.