Matematické soustředění VI.C, Jablonné nad Orlicí 2019

Matematické soustředění VI.C, Jablonné nad Orlicí 2019

19.–21. 6. žáci absolvovali třídenní matematické soustředění zkombinované se školním výletem. Jelo se vlakem až do Jablonného nad Orlicí v Orlických horách, zde se žáci zabydleli v ubytovně nad obrovskou tělocvičnou. První den strávili s matematikou, počítali zajímavé příklady, poté následovaly hry s čísly.

Po večeři hráli bowling, hrálo se ve čtyřech týmech, a to s velkým nasazením a bouřlivým skandováním. Druhý den po snídani žáky čekala cesta na Suchý vrch, na němž se občerstvili v bufetu, a výšlap na rozhlednu (při jasném počasí je údajně vidět Sněžka). Cesta na ubytovnu utekla s vidinou zmrzliny v cukrárně celkem rychle. Večer plánovaná diskotéka se poněkud zvrtla v tanec ve stylu Jede, jede mašinka a ve vybití energie na průlezkách. Třetí den po snídani následovalo vyklizení pokojů a cesta na vlak.