Matematické soustředění IX.C, Slavkov u Brna 2014

Matematické soustředění IX.C, Slavkov u Brna 2014

V úterý a ve středu proběhlo matematické soustředění žáků IX.C. Pro všechny to byl skvělý zážitek, jen se jich zeptejte, potvrdí vám to.
Rozděleni do pěti družstev jsme první den dopoledne řešili „oprsklé“ matematické příklady, přesouvali jsme sirky do různých komplikovaných obrazců a také jsme skládali na čas stavby z barevných dřevěných kvádrů. Odpoledne jsme si sbalili věci, přes Klářiny hlasité protesty jsme přišli na hlavní nádraží, nasedli jsme do jednoho vlaku a odjeli do Slavkova. Na slavkovském nástupišti nás pan Weiss po krátké domluvě s paní učitelkou Weissovou  pozval na nejlevnější a zároveň nejchutnější zmrzlinu v celém Slavkově. Zmrzlina byla moc dobrá a já všem, kdo do Slavkova zavítají, doporučuji tuto zmrzlinu ochutnat. Dalším cílem naší cesty byla kaplička sv. Urbana, stojící na nedalekém kopečku. Našli jsme u ní kešku, vybojovali velkou šiškovou bitvu a opět se vydali na cestu, tentokrát k domku manželů Weissových. Tam už na nás čekal kroket, ruské kuželky a frisbee golf; no prostě skvělé. Vlak nám měl jet ve 20:07, čímž vznikla asi hodinová časová rezerva. Tu každý vyplnil po svém, někdo svačinou, někdo poléváním ostatních vodou; Klára si užila obojího. Pak už byl ale opravdu čas jít a tak jsme, někteří z nás dost mokří, vyrazili na VLKA. Celou cestu do Brna paní učitelka Weissová pečlivě vyhodnocovala výsledky, a tak jsme hned po výstupu z vlaku dostali ceny, rozloučili jsme se a těšili se na druhý den.
Ve středu jsme se věnovali statistickému šetření. Každá skupina si vybrala libovolný předmět měření a odešla na jedno z předem určených míst v okolí školy; například Klára s Verčou stály u Billy a počítaly, kolik z procházejících lidí má tašku nebo kufr. Výsledky celého soustředění jsme se dozvěděli v  pátek a podle očekávání vyhrálo družstvo s Ondrou Bučkem.
Paní učitelko Weissová, děkujeme za pěkné matematické soustředění .

Klára Horáková a Vojtěch Škaroupka, IX.C