Exkurze do Hodonína

Exkurze do Hodonína

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se vydali s osmáky a deváťáky do nedalekého Hodonína, abychom se podívali do míst, kde se těží ropa, jedno z našich nerostných bohatství. V Muzeu naftového dobývání a geologie jsme se zúčastnili komentované prohlídky, která byla velmi zajímavá. Průvodkyně poutavě vyprávěla, jak ropa vznikla, jak se těží, a na samotnou ropu jsme si také mohli sáhnout. Byli jsme docela překvapení, že ropa má léčivé účinky na kůži a blahodárné účinky i při vnitřním užívání. Ne každé ložisko má tak kvalitní ropu, a tak jsme pocítili trochu národní hrdosti z toho, že právě naše „černé zlato“ se v top kvalitě používá výhradně k výrobě léků a kosmetiky.
Potom, po krátké pauze, jsme se vydali na tříkilometrovou procházku do hodonínského přístaviště. Tam na nás čekala loď Konstancie. Nalodili jsme se a nechali se vést proti proudu řeky směrem k Uherskému Hradišti. Přitom nás paní kapitánka seznámila s místní faunou a florou. Nejzajímavější byly bobří skluzavky, kterými se bobři dostávají z břehů zpět do vody. Toužebně jsme je vyhlíželi, ale byli jsme poučeni, že jsou to noční živočichové, takže zřejmě někde spali.