Jeden svět

Jeden svět

Jeden svět je festival filmů o lidských právech, který pořádá organizace Člověk v tísni.

My jsme viděli tři filmy.

První se jmenoval Můj neslyšící brácha a byl o klukovi z USA, který má malého brášku, co od narození neslyší. Byl na operaci, možná bude slyšet, ale celá rodina se učí znakovou řeč, aby si s ním mohli povídat.

Druhý film Dokážu to! byl o holce jménem Líza, která se chtěla stát fotbalistkou. Byla z Pákistánu a měla sestru Línu. Lína vůbec nepomáhala mamince, Líza se na ni zlobila. Nakonec se sestry usmířily, protože Lína naučila Lízu hrát dobře fotbal a vybraly je do týmu.

Třetí film Dívka s mosaznými kroužky byl animovaný film o dívce z Myanmaru, což je v Thajsku, z kmene, který dává holkám na krk od pěti let mosazné kroužky. Tahle dívka se dostala do městské školy a všichni se jí smáli, že je jiná. Maminka jí povídala příběh o tom, jak sama chtěla dát kroužky pryč, ale uvědomila si, že je to dědictví. Nakonec si je nechala a na školu chodila dál, aby se jednou mohla stát učitelkou.

Děti ze IV. B