Matematické soustředění žáků loňské VI.C – vzpomínka na školní rok 2022/2023

Matematické soustředění žáků loňské VI.C – vzpomínka na školní rok 2022/2023

Kdo? Žákyně a žáci loňské VI.C + paní učitelka Motyčková + paní učitelka Weissová + paní asistentka Klašková.

Kde? Rekreační středisko Prudká

Kdy? 7.–9. června 2023

Co všechno se na matematickém soustředění dělo?

Vše začalo už ve vlaku pokynem: Pozorně se dívej na svět kolem nás. Jen ty nejpozornější týmy dokázaly napsat názvy všech zastávek, kterými jsme projížděli. Bavily nás slovní úlohy z knihy Oprsklá matematika, obzvlášť přemýšlet jsme museli, když jsme luštili „Zebry“, trpělivost a pozornost byly zapotřebí při řešení bludiště a Masyu, znalost geometrické symboliky v kombinaci s během se vyplatila při tzv. běhacím diktátu. Došlo i na testování paměti, na řešení úkolů, které si pro své soupeře týmy vytvořily.

Absolvovali jsme tedy hodně zábavné matematiky, ale také aktivit za účelem stmelování kolektivu, „trochu té volné zábavy“ a sportovní aktivity.

Nechyběl výlet, a to na Pernštejn, u něhož jsme zhlédli několik nádvoří, nakoukli jsme do hladomorny a několikrát jsme se občerstvili. Na památku jsme si odvezli propisku s logem Pernštejna a taky vzpomínky na báječnou jízdu na klouzačce.

Poslední den byl dnem úklidu, balení věcí a odjezdu do Brna.

My všichni z loňské VI.C:)