Žáci V.A, V.B a V.C na exkurzi v Bratislavě

Žáci V.A, V.B a V.C na exkurzi v Bratislavě

V závěrečném týdnu školního roku se žáci pátých tříd vydali na exkurzi do Bratislavy. U soutoku Dunaje a Moravy pod hradem Devín jsme si u památníku železné opony připomenuli naši historii. Poté jsme se vydali na bratislavský hrad, odkud jsme měli krásné rozhledy. Odtud jsme pokračovali na ochutnávku do čokoládovny Hauswirth v nedalekém Kittsee, které leží těsně za hranicemi na rakouském území. Zde jsme se podívali do samotné továrny a zakusili jsme, jak to asi mohlo vypadat v továrně u Willyho Wonky. Po ochutnávce nás čekal čas oběda a ten jsme strávili v nákupním centru Eurovea. Odpoledne jsme potom křížem krážem prochodili historické centrum Bratislavy. Počasí nám celý den přálo a z exkurze jsme se vrátili plní dojmů.

Za žáky 5. tříd Mgr. Terezie Veselá