Anglie – den druhý

Anglie – den druhý

Po náročné šestadvacetihodinové cestě autobusem a trajektem jsme dojeli do města Torquay, rodiště Agáty Christie. Počasí bylo jak vymalované, a tak jsme dopoledne strávili příjemné chvilky v zahradě miniatur. Poté jsme zavítali na nedalekou pláž. Přestože vál svěží severák, někteří neváhali skočit do moře. Odpoledne jsme po pobřeží  s krásnými výhledy přešli na prohlídku vápencové jeskyně Kents Cavern, jež proslula prehistorickými nálezy člověka neandrtálského. Navečer jsme odjeli do malého přímořského města Newton Abbot a tam na nás čekaly anglické rodiny. Tento okamžik byl pro všechny hodně náročný a bylo to i vidět na nesmělých výrazech všech dětí. Nicméně první okamžiky trémy pominuly, jsou to sympatičtí lidé, a tím začala naše velká škola života, výuka angličtiny.