Zeměpisná olympiáda 2022/2023 – výsledky školního kola

Ve čtvrtek 19. ledna 2023 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Letos se účastnilo 42 žáků ve třech kategoriích.

V kategorii A se na prvních čtyřech místech umístili: Stela Tomancová, Viktórie Vosková, Martin Pokorný  ze VI.C a Antonín Horal z VI.A. Tito žáci získali shodně 49 bodů z 50 možných.

V kategorii B se na prvních třech místech umístili Matyáš Peška, František Frýza  ze VII.C a Tomáš Kadlec ze VII. B.

Největší konkurence byla v kategorii C.  Ze třiceti účastníků nejvíc bodů získal  Vít Janík z VIII.C (49 bodů z 50). Na druhém a třetím místě se umístili Viktor Malášek a Jarmila Křivánková z IX.C (46 bodů). Čtvrté místo obsadil Jakub Vrzala z VIII.A a páté místo Hanka Ščerbejová z IX.C.

Gratulujeme vítězům a chválíme všechny zúčastněné za řešení školního kola olympiády.

Kabinet zeměpisu