Planetárium – Hvězdný cirkus 3D

Planetárium – Hvězdný cirkus 3D

Ve škole probíhají prezidentské volby a tak se třída VIII. A se vydala do planetária. Přemýšleli jste někdy o tom, z čeho jste stvořeni? Odpověď na tuto otázku nám dalo představení ve 3D Hvězdný cirkus.  Po svižné vycházce z Mendlova náměstí na Kraví horu jsme ulehli do měkkých křesel naší brněnské hvězdárny a nechali se unášet v čase až na počátek našeho vesmíru.

Jak se jmenuje nejdůležitější prvek ve vesmíru? Proč se sbalil do planet, hvězd a galaxií? A jakou roli při tom sehrála gravitace – neviditelná síla působící ve všech směrech mezi všemi formami hmoty na jakékoli vzdálenosti?  Které souhvězdí vidíme na obloze právě teď? Neznáte odpovědi na tyto otázky, navštivte naše planetárium. V programu se prolínají znalosti chemie, fyziky, zeměpisu  i přírodopisu.