Seppo – výuková aplikace

Seppo – výuková aplikace

V rámci projektu SMART jsme do školy zakoupili licenci na výukovou aplikaci Seppo. Tako finská učební hra umožňuje kombinovat týmovou práci, hru a skutečné prostředí. Hra může být hrána v prostorách školy, v centru města nebo na školním výletě. Mapa vybrané oblasti funguje jako hrací plocha. Pedagog vytváří úkoly hry, které studenti řeší v týmech pomocí mobilních zařízení.

Během hry vyučující sleduje hru, posuzuje odpovědi, které předkládají týmy a poskytuje zpětnou vazbu. Získávání bodů a práce společně motivuje studenty k tomu, aby dál řešili zadané úkoly. Nejlepší kvalitou hry v rámci procesu učení je to, že aktivuje studenty. Nemůžete uspět ve hře, pokud nic neuděláte; vyhrajete (učíte se) pouze tím, že se aktivně účastníte hry.

Tablety a smartphony fungují jako komunikační zařízení a nabízejí nástroje pro dokončení úkolů. Odeslání odpovědi pomocí fotografie nebo videa? Žádný problém! Využívání myšlenkových map, kreseb, komiksů a dalších aplikací je snadné. Různé způsoby, jak ukázat své znalosti, nabízejí stejnou šanci uspět i pro studenty se speciálními potřebami učení. Pokud vás tato aplikace zaujala, můžete si ji vyzkoušet zde.

Aplikace byla představena našim žákům a jejich rodičům během herního odpoledne Škola nás baví. Naši i budoucí žáci školy si mohli vyzkoušet na tabletech tuto finskou učební aplikaci.