Žáci IV. A a IV. C na výstavě  „Slované – život a smrt“

Žáci IV. A a IV. C na výstavě  „Slované – život a smrt“

Ve středu 20. září děti navštívily výstavu Masarykovy univerzity „Slované – život a smrt“, kterou připravili studenti magisterského studijního programu Muzeologie. Výstava představuje exponáty ze sbírek Ústavu archeologie a muzeologie FF MU a spolupracujících institucí, doplněné audiovizuálními materiály a expozicí virtuální reality.

Děti měly možnost v keramické laboratoři „vzít do ruky“ artefakty této doby, pobíhaly po atriu, vyzkoušely si aktivity s kufříkem, také nakoukly do „bradavické“ knihovny. Přednášející nám ukázali měřící techniku, magnetometr… Na jedno dopoledne toho bylo opravdu hodně.

Tuto úžasnou výstavu pro čtvrťáky zorganizovala maminka jedné holčičky ze IV. A – paní Šabatová – velký dík :-).

 

Jitka Hajská, Eva Lišková