Zvídálci a Vánoce ve světě

Zařazeno v:

Poslední schůzka Zvídálků v tomto roce se nesla v duchu ryze vánočním.  Cestovali sice jen s interaktivní tabulí, ale i tak to byla zajímavá podívaná. Víte třeba že, Vánoce jsou svátky uznávanými téměř po celém světě. Každá země má ale své tradice, dárky nejsou nadělovány v jednotný den a stejnou postavou. Například ve Francii je to Otec Vánoc – Pere Noël a v Norsku Julenissen. Buď dětem plní dárečky jejich boty připravené ke krbu, nebo přivazuje dárky stuhami na stromeček. K slavnostní večeři si Francouzi rádi dají pečeného krocana s kaštanovou nádivkou či lanýžovou pastou.

Po letem světem děti absolvovaly vánoční kvíz, který neměl vítěze. Zvítězily prostě všechny děti!

Nejenom na dárky se děti těší, ale i na spoustu sladkostí, které období Vánoc přináší. Tak co takhle vyrobit si na ně zimní krabičku. Vystřihnou, vybarvit a slepit, hotovo! Nakonec sladká odměna přímo do krabičky. Se zpěvem koled se děti spokojeně rozešly domů.

Tak šťastné a veselé.

Vedoucí Klubu