Zimní sportovní den

Jako každý rok, i letos před vysvědčením proběhl zimní sportovní den školy. Žáci opustili učebny školy a vyzkoušeli sportovní aktivity, které se v Brně nabízí. Sportovního dne se zúčastnili žáci všech ročníků II. stupně naší školy a sportovce letos posílili i žáci 5. tříd. Z bohaté nabídky různě náročných aktivit si každý z nich vybral sportovní odvětví, které mu nejvíce vyhovovalo.

Nejpopulárnějším se letos stalo bruslení pod Joštem. Velká skupina žáků tužila své tělo v NewPark GYM při crossfitu, většina cítila cvičení s instruktory po těle ještě několik následujících dní.

Novinkami letošního roku byla návštěva lezeckého centra Hangar a Jump parku. V Hangáru si vyzkoušeli bouldering a v Jump parku se všichni vydováděli na trampolínách. Další skupina si v parkourové hale InMotion Academy vyzkoušela, pod vedením instruktora, některé parkourové triky.

Plavci tentokrát navštívili plavecký bazén TJ Tesla Brno, kde si užili plavání i jiných vodních radovánek. V kuželně Moravské Slávie Brno se žáci nejprve rozehráli, potom se rozdělili do družstev a zahráli si utkání proti sobě.

Dvě skupiny turistů vyrazily pěšky do divočiny. Po turistických stezkách prozkoumali okolí Brna.

Po sportovním vyžití se všichni vrátili unaveni, ale věříme, že spokojeni.