Zahájen sběr papíru!

Zařazeno v:

Letos bohužel s notným zpožděním avšak lépe pozdě než nikdy.

Před budovou druhého stupně (ulice Křídlovická) stojí od 18. listopadu kontejner, do kterého děti/jejich rodiče mohou umístit papír k recyklaci.

Děti mohou tímto způsobem soutěžit jak za svoji třídu a získat pro ni nějakou odměnu.

Papír je před dopravením do kontejneru potřeba doma zvážit a jeho hmotnost pak nahlásit: na 1. stupni třídní učitelce, na 2. stupni členovi žákovského parlamentu.

Jaký papír nosit? Stejný jako do běžného kontejneru. Lepenku, knihy, časopisy… Zde se dostáváme k hlavnímu kameni úrazu. Pokud do kontejneru umisťujete lepenkové krabice, prosím rozložte je nebo je pořádně naplňte papírem. Lepenková krabice naplněná jinou zmačkanou lepenkovou krabicí pouze zabere spoustu místa a firma, která papír zpracovává, není příliš spokojená s tím, že odváží poloprázdné kontejnery plné nesešlapaných lepenkových krabic. Proto vás prosím, pokud máte takový typ papírového odpadu, před vhozením do kontejneru krabice sešlapejte a pokud se vám nechce, tak je raději nechte před kontejnerem, kde se o ně postará někdo z lidí, kteří mají sběr papíru na starost.

Pokud nám tímto způsobem pomůžete zkvalitnit způsob sběru, bude mít žákovský parlament více prostředků na pořádání akcí pro ostatní děti. Pokud sbíráte, sbírejte dál, pokud ne, budeme rádi, když se přidáte.