Technoplaneta – Člověk se nestává dospělým tím, že si přestane hrát

Zařazeno v:

TechnoplanetaTechnoplaneta je výzva pro odvážné. Nebudete však potřebovat sílu svalů, nýbrž svůj mozek. Dokažte si, že umíte více, než vás naučili ve škole. Ukažte, že máte nejenom nápady, ale i vytrvalost. Najděte si partu kamarádů, se kterými se pustíte do luštění zašifrovaných zpráv, tajných kódů a logických hádanek. Soutěže se mohou zúčastnit pětičlenné týmy složené ze žáků základní školy nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Registrace právě začala, podrobnosti najdete na stránce Technoplanety.

Šifry z loňských ročníků najdete také na webové stránce Klubu KAPSA, který tuto soutěž organizuje. První internetové kolo bude zahájeno v pondělí 25. února 2019. A letošní téma?  Člověk se nestává dospělým tím, že si přestane hrát.

S první průmyslovou revolucí přišel i názor, že jediná správná činnost hodná vyspělého člověka je ta, která přináší zisk, peníze. A tak si lidi, ti opravdu dospělí, kromě kasín a dalšího hazardu přestali hrát. Naštěstí, jak šel čas dál, přinesl konec minulého století obrovský rozvoj společenských her. A co je úžasné, hry přitáhly k jednomu stolu hráče bez rozdílu věku.

Pojďme se v letošním ročníku Technoplanety lehce inspirovat tím nepřeberným bohatstvím a rozmanitostí her všeho druhu.