Pohár rozhlasu 2022

Zařazeno v:

Ve středu 11. května a ve čtvrtek 12. května naši žáci reprezentovali po dlouhých letech naši školu v atletickém závodě „Poháru rozhlasu“ okresního finále města Brna, které poprvé organizovala Moravská Slávie Brno. Tyto závody byly první po covidové pauze a naši žáci se reprezentace zhostili velmi dobře. Ve středu závodili mladší účastnící (6. a 7. třída) ve čtvrtek pak soutěžili starší žáci a žákyně (8. a 9. třída).

Starším závodníkům a závodnicím přálo počasí a závody se odehrály v kvalitním sportovním duchu. Chlapci dosáhli celkově 3. nejlepšího místa z 23 zúčastněných škol. Chlapci se celkově umisťovali v první třetině startovního pole, za což jim velmi gratulujeme! Nejkvalitnější individuální výkony podala chlapecká štafeta ve složení: Vrbka Lukáš, Mezník Albert, Stanek Nicolas a Červinka Jan, jež obsadila první místo v čase 29,88 s. V běhu na 60 m zazářil Albert Mezník s časem 7,85 s a obsadil celkově druhé místo.

Děvčata celkově dosáhla 13. místa ze 23 základních škol města Brna. Děvčata bojovala jako lvice, leč medailového umístění letos nedosáhla, avšak i jim patří velká pochvala. Nejlépe se děvčatům podařil skok vysoký, kde se v prvních deseti místech umístila Hanka Zmeškalová a Nikol Orlová, obě děvčata přeskočila neuvěřitelných 134 cm.

Organizace se nevydařila podle prvotních plánů organizátorů, takže itinerář soutěže byl ve veliké improvizaci. Musíme pochválit žáky, že se situace nezalekli a popasovali se s ní. Bedlivě sledovali, co se na jakém místě zrovna odehrává, aby nezameškali svůj start.