Mladé sportovní naděje

Zařazeno v:

Naše škola  má mezi svými žáky řadu úspěšných sportovců. Nejvýraznější mezi bývalými žáky  je Jana Novotná  (v žebříčku WTA pro dvouhru v červenci 1997 na 2. místě), dále Dana Je   dličková – krasojezdkyně na kole. Mezi absolventy naší školy patří také medailoví krasobruslaři – sourozenci Michal a Eliška Březinovi, Radka Kovaříková, Kateřina Beránková, Gabriela Hrázská, Jiří Procházka, Ondřej Hotárek, Lenka Šeninglová a Petra Pachlová. V jejich stopách jdou další mladé sportovní naděje – Michaela Volejníková a Vanesa Masárová z 3. ročníku.

Michaela Volejníková
V TJ volejnikova04Stadionu Brno ji trénuje Hana Ducháčková, autorkou choreografie je  Gabriela Hrázská. Někdy trénuje i s Michalem Březinou. Míša trénuje v současné době 9 hodin týdně na ledě a 5 volejnikova01hodin týdně věnuje gymnastice, baletu, akrobacii, fyzioterapii a modernímu tanci jako důležité součásti tréninku krasobruslení.  Baví ji tanec, piruety a choreografie. Během týdne bývá na ledě často již před vyučováním a pravidelně po školní výuce. Svoji kondici si zdokonaluje také dlouhými  trasami  jízdy na kole.
Nejlepší umístění v letech 2012 a 2013: 3. místo ve Vánočním závodu TJ Stadion Brno, 4. místo z 24 soutěžících ve VSK Technika Brno

Vanesa Masárová
V TJ masarova01Stamasarova03dionu Brno ji trénuje Kateřina Beránková, tréninkový program má stejný jako Michalka. Baví ji skoky, vlastní choreografie a tanec.
Nejlepší umístění: 1. místo v kategorii Nováčci – ČKS A, TJ Stadion Brno

Jiřina Justová