Klub dětí proniká do tajů optických klamů

V pátek 22. října a 5. listopadu se uskutečnily první dva kluby v tomto školním roce a v řadách klubáků se objevily nové a mladší tváře. Každý, kdo se těchto klubů zúčastnil, si mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, když si s námi náš mozek někdy pěkně zahrává. Optické klamy, iluze. Která úsečka je delší? Kolik obličejů vidíš na obrázku? Proč vidím před očima samé mžitky? 

Všem klubákům přecházel zrak z toho, jak se roztočením kartonového kolečka jejich namalovaný ptáček ocitl v kleci. A jak poskládat tři černé tvary, aby vzniklo písmeno E? Kdo, kromě Scotta Morisse, objeví řešení této skládačky, to se možná dozvíme někdy příště. 

Klubáci si také vyzkoušeli různé kouzlení s vodou, nechali zmizet minci, prasátko směřující doprava se najednou otočilo doleva. Věříme, že u těchto dvou kouzel pokusy s lomem světla nekončí :-).

Na všechny klubáky se moc těšíme tento pátek 19. listopadu. Sledujte web školy nebo vchodové dveře školy, na kterých se v pravou chvíli objeví plakát.

Vedoucí Klubu dětí