Klub dětí 14. ledna byl nabitý elektřinou

„Šáhli jsme si na elektřinu“
Tentokrát nám byla celá laboratoř fyziky k dispozici pro hraní s elektrickými jevy. Začali jsme polehoučku statickou elektřinou, která vzniká při tření, a pak k sobě lepí třeba balónek a vlasy.
Nebo speciální popelčin trik na pepř a sůl. A co teprve tanečníci pod sklem, i když u tohoto pokusu bylo také vidět sportovat paní učitelku:-) Pak si vzal slovo pan učitel a ukázal nám jak se zabarví různé plyny, když přes ně prochází elektrický proud. Podali jsme si i důkaz o tom, jak umí blesk, i když maličkatý, zapálit. No a pokusy s elektřinou by nebyly kompletní, kdybychom si nezkusili to divné šimrání v prsech, když se stanou součástí elektrického obvodu. Jistěže jen na chviličku a jen v bezpečných hodnotách.
vedoucí klubu