Klub 25. února byl nabitý elektřinou

Dnes se klubáci opět ocitli v učebně fyziky na 2. stupni. Již při cestě všem klubákům svítily oči zvědavostí, co si dnes asi zase vyzkouší. V minulém klubu jsme si povídali o různých elektrických spotřebičích, které doma máme, a dnes jsme na to navázali. Stačilo rozdat stavebnice a začalo se kouzlit. Každý klubák si vyzkoušel sestavit elektrický obvod. Společnými silami se do obvodu přidaly vypínače, rozsvítily se žárovky, roztočila se vrtule. Oči byly plné radosti ve chvíli, když se podařilo pomocí elektřiny rozezvonit zvonek :-). V druhé části klubu se děti seznámily s trochou historie a se jmény Volta, Galvani či Faraday a s tím, jaké byly prvotní objevy týkající se elektřiny. Povídání bylo zakončeno ukázkou parní elektrárny – zatopilo se pod kotlem naplněným vodou a pozorování mohlo začít. Rozmotaná vrtule byla asi tím nejlepším, čím mohl být dnešní klub zakončen.

vedoucí klubu