Prvňáčci z I.B se proměnili v malé badatele

Prvňáčci z I.B se proměnili v malé badatele

Žáci I. B zažili v uplynulých týdnech jedinečné dobrodružství. Ve třídě totiž děti několik týdnů chovaly housenky, které každý den s nadšením pozorovaly. Prvňáčci tak mohli na vlastní oči sledovat fascinující proměnu housenky v krásného motýla.
Každý den děti pozorovaly housenky jak rostou, jak se postupně zakuklí a trpělivě čekaly, co se bude dít dál. Celý proces proměny byl velmi zajímavý, ale také poučný.
V pátek před odchodem na víkend domů se ve třídě vylíhnul první motýl. V pondělí po příchodu zpět do školy na děti čekalo již několik motýlů a během vyučování se líhnuli další. V poslední hodině tedy děti vyrazily ven a společně vypouštěly motýly do volné přírody.
Projekt si děti velmi užily a díky pozorování si odnesly znalosti o proměně housenky v motýla.
Za třídu I. B Mgr. Alžběta Chromíková