První týden v květnu jsme strávili v Jeseníkách, na Ramzovském sedle. Nijak jsme nezaháleli – v pondělí jsme vyjeli lanovkou na Čerňavu, prohlédli jsme si okolí a šli zpět do Ramzové, poté někteří hráli ping-pong, někteří deskové hry.
V úterý jsme v rámci domluvené exkurze vyrazili do města Jeseník, a sice do vodní tvrze, v níž jsme zhlédli výstavu na téma čarodějnické procesy. Po této psychicky náročné expozici jsme se zastavili v Priesnitzových lázních, vyfotili jsme se před Lázeňským domem Priesnitz, poté někteří zůstali v lázeňském areálu, řada z nás zamířila k Priesnitzovým venkovním koupelím, ve kterých všichni přítomní osvěžili nohy v ledové vodě. Pak byla hračka seběhnout do Jeseníku, odkud jsme se vlakem dostali zpět na Ramzovou.
Středa proběhla v duchu turistiky – občerstvili jsme se ve Sport-Grillu v Petříkově, došli jsme do Ostružné a odbočili k bunkrům a pěchotnímu srubu. Připomněli jsme si tak kus historie – opevňování našeho území ve 30. letech 20. století…
Večery probíhaly v duchu společenských her a jiné zábavy.
Mgr. Helena Motyčková










